ماکت طرح توسعه بیمارستان امام خمینی-کنگان بوشهر


متریال اصلی در ساخت ساختمان اصلی این ماکت پلکسی گلاس است. این ماکت در مقیاس 1:150 و در ابعاد تقریبی 100cm(L)*60cm(W)*10cm(H) ساخته شده است. ادامه مطلب را در انتهای تصاویر بخوانید.


ماکت طرح توسعه بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان بوشهرماکت طرح توسعه بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان بوشهرماکت طرح توسعه بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان بوشهرماکت طرح توسعه بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان بوشهرماکت طرح توسعه بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان بوشهرماکت طرح توسعه بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان بوشهرماکت طرح توسعه بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان بوشهرماکت طرح توسعه بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان بوشهر


مهمترین بخش در ساخت ماکت تهیه نقشه ها جهت برش با دستگاه لیزراست. بعد از تهیه نقشه، ماکت ساز باید با توجه به مقیاس ماکت جزئیات را به نقشه ها اضافه یا کم کند. با توجه به اینکه این ماکت در مقیاس 1:150 ساخته شده بنابراین جزئیات قابل توجهی را می توان در نما نشان داد. این ساختمان دارای نمای سنگ تراوتن کرم تیشه ای با ترکیبی از طرح واره های سیمان شسته با دانه بندی رنگی است.

رنگ و جنس نما، فریم بندی بازشوها، دست انداز بام، خرپشته ها، کف سازی بام ها، رواق های بین ساختمان ها مطابق با بنای ساخته شده موجود و تصاویر واقعی ارسالی از طرف مشاور طرح ( مهندسین مشاور فردا فن پارس) اجرا شده است. محوطه سازی، فضای سبز و درختان، اختلاف رنگ در انواع کف سازی ها، لبه باغچه ها، رمپ ها و پله های ورودی ساختمان، ساختمان نگهباتی، مسیرهای دسترسی سواره و پیاده، خوبی در این ماکت نشان داده شده اند. ساختمان های موجود در کنار ورودی اصلی با ارتفاع کم و به صورت شماتیک نشان داده شده تا نمای اصلی ماکت تحت تاثیر قرار نگیرد.
این ماکت بنا به خواست کارفرما دارای نورپردازی کلی است. کاور این ماکت از جنس پلکسی گلاس شفاف و به صورت باکس است. شاسی ماکت از جنس چوب روشن است. شیار روی شاسی برای قرار گیری کاور ماکت در آن تعبیه شده است و از جابجایی کاور و صدمه به ماکت جلوگیری می کند.
لازم به ذکر است که این ماکت هم زمان با 5 ماکت بیمارستانی دیگر در مدت زمان بسیار کوتاه برای همایش ملی فرصت های سرمایه گذاری در حوزه سلامت، تیرماه 1396-وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی آماده شده است.