ماکت فضای سبز و پارک، محوطه سازی، روف گاردن و سایت پلان مجموعه های گردشگری


ماکت های پارک و فضای سبز معمولاً در مقیاس کلان جهت نمایش روابط میان عملکردها و زون های مختلف در یک پارک ساخته شده و در ورودی پارک ها قرار می گیرند. این ماکت ها در درک کلی از فضای سبز توسط کاربر کمک می کند. می توان در ماکت های فضای سبز، ورودی های اصلی پارک، زون های پوشش گیاهی، مسیرهای اصلی سنگفرش پیاده روی، مسیر و ایستگاهای دوچرخه، مسیردسترسی سواره به پارک، چراغ های روشنایی، سرویس های بهداشتی، فروشگاهها، فضاهای مکث و استراحت، آلاچیق ها و ... را نشان داد و در راهنمای ماکت توسط علایم اختصاری شماره گذاری و مشخص کرد. در این ماکت ها، بخش های مختلف پارک و یا فضای سبز را می توان جهت خوانایی بیشتر نورپردازی کرد.

برای آشنایی با ماکت های محوطه سازی، سایت پلان، روف گاردن یا  بام سبز و مجموعه های گردشگری ادامه مطلب را  حتما بخوانید.


ماکت مجموعه تفریحی گردشگری گلستان

ماکت مجموعه تفریحی گردشگری گلستان

ماکت فضای سبز شهرداری

ماکت فضای سبز شهرداری


 در ماکت مجموعه های گردشگری و توریستی، معمولا زون بندی های کلان اقامتی دائم و موقت، تفریحی، ورزشی، تجاری و اداری و مسیرهای دسترسی سواره، پیاده و لوپ دوچرخه مشخص می شوند. در این ماکت ها طرح کلی سایت پلان مجموعه با اندکی جزتئیات متناسب با مقیاس ارائه می شود.


مجموعه گردشگری دوکانان بانه

مجموعه گردشگری دوکانان بانه


ماکت های محوطه سازی معمولاً مقیاس های خردتری دارند و در آنها به جزئیات بیشتری توجه می شود و حتی تا نوع درختان، رنگ، کف سازی با جزئیات پیش می رود. این ماکت ها معمولاً برای نشان دادن محوطه سازی آتی پروژه های مسکونی یا تجاری اداری به کارفرما و یا خریدار ساخته می شود.


 ماکت شهرک ویلایی دیپلمات

ماکت شهرک ویلایی دیپلمات


ماکت های سایت پلان که درواقع زون بندی مجموعه ، روابط و عملکردهای میان آنها ، دسترسی های درجه 1 و 2 و 3 و نحوه برخورد طراح و یا برنامه ریز با منطقه و برنامه ریزی او برای مجموعه را نشان می دهد؛ در آلترناتیو های متعدد ساخته و ارائه می گردد. در این گونه ماکت ها نشانه ها، لکه ها، رنگ ها و گاهی اوقات نورپردازی دینامیک مجموعه به درک بیشتر و ارائه بهتر کمک خواهد کرد.


ماکت ورزشگاه

ماکت ورزشگاه


در ماکت های روف گاردن با بام سبز معمولا محوطه سازی، درختان و فضای سبز، فلاور باکس ها، کف سازی ها، مسیر پیاده روی، سکوهای نشستن و نیمکت ها والمان های متعدد لنداسکیپ نشان داده می  شود.


 ماکت روف گاردن (بام سبز) برج مسکونی

ماکت روف گاردن (بام سبز) برج مسکونی

ماکت روف گاردن (بام سبز) برج مسکونی

ماکت محوطه سازی برج مسکونی


برای دیدن تصاویر  بیشتر مربوط به ماکت های  فضای سبز، محوطه سازی و مجموعه های گردشگری روی لینک های زیر کلیک نمایید.

 

ماکت مجموعه تفریحی گردشگری گلستان (سایت پلان مجموعه گردشگری تفریحی)

ماکت توپوگرافی منطقه گردشگری دوکانان بانه (سایت پلان محموعه گردشگری تفریحی)

ماکت فضای سبز تقاطع خیابان فداییان اسلام با پل بعثت- شهرداری منطقه 16 (فضای سبز و پارک)

ماکت شهرک ویلایی دیپلمات- تنکابن (محوطه سازی ویلاهای شهرک مسکونی)

ماکت ورزشگاه قایق رانی (محوطه سازی بخش های مختلف ورزشگاه)