ماکت دانشجویی


در ساخت ماکت های دانشجویی بیان کانسپت و ایده دانشجو اهمیت بسیار دارد. ماکت های دانشجویی معمولا واقعی نیستند و ترکیب رنگی زیادی ندارند. در ساخت ماکت های کانسپچوال معمولا از رنگ های سفید و یا خاکستری خنثی استفاده می شود. متریالی که معمولا در ماکت های دانشجویی استفاده می شود مقوای ماکت و یا چوب بالسا ست که برای دانشجو مقرون به صرفه می باشد. در شرکت ماکت سازی طرح شاران 90 درصد ماکت های دانشجویی نیز با پلکسی گلاس و با همان ظرافت ماکت های حرفه ای ساخته می شوند. اکثر ماکت های زیر مربوط به پایان نامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد معماری و معماری منظر می باشند. رنگهایی که در این ماکت ها به کار گرفته شده، مطابق با خواست دانشجو بوده است. ادامه مطلب را پس از مشاهده تصاویر حتما بخوانید.


ماکت دانشجویی

 ماکت دانشجویی

ماکت دانشجویی

ماکت دانشجویی 

ماکت دانشجویی

ماکت دانشجویی

ماکت دانشجویی 

ماکت دانشجویی ماکت دانشجویی

ماکت دانشجویی 

ماکت دانشجویی

 ماکت دانشجویی

 


جهت سفارش ساخت ماکت توسط شرکت ماکت سازی طرح شاران، ارائه نقشه های اتوکد شامل پلانها، نماها، مقاطع و در صورت لزوم تصاویر سه بعدی از طرف دانشجو الزامی ست. از طریق تماس با بخش آموزش این شرکت می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما در ساخت ماکت خود بهره ببرید.
معمولا برای محوطه سازی در ماکت های دانشجویی، می توانید خطوط محوطه را روی پلکسی مشکی و یا روی مقوای ماکت به صورت خط، حک کنید. برای آماده کردن نقشه های برش، حتما دولایه مجزا در برنامه اتوکد برای برش و خط تعریف کنید. برای ساخت ماکت مقیاس مناسب با جزئیات در نظر بگیرید. زیرا اگر جزئیات در کاری که مقیاس آن خرد است زیاد باشد باعث شلوغ شدن ماکت و کثیفی کار می شود و برعکس اگر جزئیات نسبت به مقیاس کم باشد کار ماکت ساده و بی روح خواهد شد. ماکت های که دارای مقیاس 1:500 و یا کوچکتر هستند در دسته ماکت های حجمی قرار گرفته و هزینه نسبتا کمتری دارند و در صورتی که می خواهید برای این ماکت ها، نقشه های برش را تهیه کنید لازم است جزئیات را از روی نقشه های برش حذف کنید.