ماکت پایانه مرزی پرویز خان


متریال اصلی سایت در این ماکت پوشش مخصوص به آسفالت به صورت برجسته است و متریال اصلی ساختمان های موجود در سایت پلکسی گلاس می باشد. این ماکت در مقیاس 1:300 و در ابعاد تقریبی 175cm(L)*165cm(W)*10cm(H) ساخته شده است. ادامه مطلب را در انتهای تصاویر بخوانید.


 

پایانه مرزی پرویزخان

پایانه مرزی پرویزخان

پایانه مرزی پرویزخان

پایانه مرزی پرویزخان

پایانه مرزی پرویزخان

پایانه مرزی پرویزخانپایانه مرزی پرویزخان

پایانه مرزی پرویزخان

پایانه مرزی پرویزخان


ساختمان ترمینال های تجاری و مسافری، مسیر های سواره آسفالت، مسیرهای پیاده، محوطه سازی اطراف ساختمان ها، سنگفرش های ورودی ساختمان های اصلی، مسیر سرپوشیده برای عابرین، سردر ورودی اصلی سایت پروژه، دروازه ورودی خروجی ایران، دروازه ورودی خروجی عراق، رمپ های ورودی ساختمان ها، محل کنترل سوخت، موتورخانه، سایت ایکس ری، ساختمان سرویس بهداشتی، فضاهای سبز، کمربند سبز اطراف سایت، باسکول ها، نرده ها، تیرهای برق، درختان، پارکینگ ها، محل بارگیری،کامیون ها، اتوبوس ها، ون ها و ... با جزئیات کامل نشان داده شده اند.

ساختمان های اصلی شماره گذاری شده و در راهنمای ماکت مشخص شده اند.

مهمترین بخش در ساخت ماکت تهیه نقشه ها جهت برش با دستگاه لیزراست. بعد از تهیه نقشه، ماکت ساز باید با توجه به مقیاس ماکت جزئیات را به نقشه ها اضافه یا کم کند. علی رغم اینکه مقیاس این ماکت 1:300 است، جزئیات قابل توجهی در نمای ساختمان های اصلی نشان داده شده است.

نمای ساختمان ها آجری ست و لوورهای آلومینیومی ظریفی در نما بکار رفته است. لازم به ذکر است نقشه های ارائه شده برای ساخت ماکت از طرف شرکت مهندسین مشاور معماری و شهرسازی بنا شهر بسیار کامل و با جزئیات دقیق بود.
نورپردازی ساختمان های این مجموعه بنا به خواست کارفرما به صورت کلی و با رنگ سفید انجام گرفته است. کاور ماکت به دلیل طول زیاد ، بنا بر پیشنهاد شرکت ماکت سازی طرح شاران، به صورت قوس دار از جنس پلکسی گلاس شفاف ساخته شده که علاوه بر استحکام، باعث زیبایی بیشتر ماکت می شود.