ماکت پروژه سازه فلزی الماس بازار بزرگ ایران مال-زون شماره 4


این ماکت تمام پلکسی است و در مقیاس 1:100 و در ابعاد 120cm(L)*95cm(W)*10cm(H) ساخته شده است. در این ماکت، اسکلت فلزی ساختمان، سازه هشت وجهی مجموعه الماس، تیرهای اصلی و فرعی و ستون ها، بال و جان تیرهای فلزی، نبشی ها، پروفیل های فولادی، سازه های قاب بندی شده، قابهای ساده، مهاربندهای جانبی و بادبندها در قاب های کامل، قاب ها با تیرهای مورب و زیرسازی برخی از قسمت ها با توجه به مقیاس ساخته شده اند. ادامه مطلب را در انتهای تصاویر بخوانید.


ماکت پروژه سازه فلزی الماس  بازار بزرگ ایران مال-زون 4ماکت پروژه سازه فلزی الماس  بازار بزرگ ایران مال-زون 4ماکت پروژه سازه فلزی الماس  بازار بزرگ ایران مال-زون 4ماکت پروژه سازه فلزی الماس  بازار بزرگ ایران مال-زون 4


این ماکت مربوط به سازه اسکت فلزی مجموعه الماس در بازار بزرگ ایران مال و زون شماره 4 طراحی شده توسط شرکت بین المللی اساس گستر شرق می باشد. در ساخت ماکت های سازه ای آنچه در درجه اول حائز اهمیت است درک و بررسی دقیق حجم و قطعات سازه از روی نقشه های دو بعدی (پلان ، نماها و مقاطع) و تصاویر و نقشه های سه بعدی طرح اصلی است. هرچقدر نقشه های ارائه شده توسط کارفرما دقیق تر و با جزئیات بیشتری باشد، ماکت بهتری نیز ساخته خواهد شد. بعد ازینکه نقشه همه قطعات و جزئیات آماده شد، از دستگاه لیزر برای برش استفاده می شود.
سازه فلزی و یا اسکلت فولادی ، از ستون های عمودی و تیرهای I شکل افقی تشکیل شده است که به شکل شبکه های مستطیلی به هم وصل شده اند. در ساخت این ماکت ، ابتدا لول های مختلف سازه ساخته شده و در آخر ترازها روی یکدیگر مونتاژ شده اند. رنگهای به کار رفته در ماکت جهت خوانایی بیشتر ماکت، مطابق با درخواست کارفرما انتخاب شده است. نور پردازی این کار به سبک نورپردازی ماکت های صنعتی و به صورت کلی صورت گرفته است. این ماکت در زمان بسیار کوتاهی همزمان با دو ماکت اسکلت فلزی دیگر برای نمایشگاه داخلی مجموعه بازار بزرگ ایران مال ساخته شد.