ماکت مصلی خمین- شهرستان خمین


متریال اصلی ماکت مصلای خمین، پلکسی گلاس و چوب بالسا است. این ماکت در مقیاس 1:200 و در ابعاد تقریبی 1.30(L)cm*190(W)cm*30(H)cm ساخته شده است. هنر اصلی ماکت ساز در ساخت این ماکت، ساخت گنبد و مناره های مجموعه است. مناره ها و طاق ها با جزئیات کامل از چوب ساخته شده اند. ساخت مناره با تمامی مقرنس ها و ظرافت های آن در این مقیاس نشان دهنده هنر و مهارت ماکت ساز است. گنبد و طاق ها در این ماکت از جنس پلکسی گلاس هستند و با روش حرارتی فرم داده شده اند. ادامه مطلب را در انتهای تصاویر بخوانید.


ماکت مصلی خمین

ماکت مصلی خمین

ماکت مصلی خمین

ماکت مصلی خمین

ماکت مصلی خمین

ماکت مصلی خمین

ماکت مصلی خمین

ماکت مصلی خمین

ماکت مصلی خمین

ماکت مصلی خمین

ماکت مصلی خمین


در ابتدا سطح گسترده گنبد اصلی توسط متخصص، طراحی و سپس طبق نقشه ساخته شد. نورپردازی ماکت به نحوی بوده که زیر گنبد به کلی روشن شده و علاوه بر آن شمسه های روی آن کاملا دیده می شوندکه این امر در عکس های مربوط به ماکت به وضوح نمایان است. در این ماکت به کف سازی توجه بسیار شده است و کف سازی آن طبق نقشه ها و تصاویر سه بعدی طراحی و ساخته شده است.

مسیر های پیاده، دسترسی های سواره، محوطه سازی، کانال آب موجود در سایت، ورودی اصلی و ورودی های فرعی، فضاهای سبز و درخت ها و تیرهای چراغ برق و روشنایی در ماکت مجموعه نشان داده شده است. بافت اطراف مجموعه اصلی با ارتفاع کمتر و با کمتریت جزئیات نشان داده شده تا ساختمان اصلی را تحت تاثیر قرار ندهد. رنگ های به کار رفته در ساختمان ها و محوطه سازی ماکت مجموعه طبق تصاویر سه بعدی انتخاب شده است.

کاور ماکت به دلیل طول زیاد مجموعه، بنا بر صلاحدید شرکت ماکت سازی طرح شاران، به صورت قوس دار ساخته شده که علاوه بر استحکام، باعث زیبایی بیشتر ماکت می شود. نور پردازی در این ماکت با توجه به خواست کارفرما به صورت کلی و به رنگ آبی است.