ماکت پروژه سازه فلزی کارشو روم بازار بزرگ ایران مال-زون شماره 11


این ماکت تمام پلکسی است و در مقیاس 1:100 و در ابعاد 135cm(L)*120cm(W)*15cm(H) ساخته شده است. در این ماکت، اسکلت فلزی ساختمان، سازه بیضی شکل نمایشگاه اتومبیل، تیر های اصلی و فرعی و ستون ها، بال و جان تیر های فلزی، نبشی ها، پروفیل های فولادی، سازه های قاب بندی شده، قابهای ساده، مهاربندهای جانبی و بادبندها در قاب های کامل، و زیرسازی برخی از قسمت ها با توجه به مقیاس ساخته شده اند. ادامه مطلب را در انتهای تصاویر بخوانید.


ماکت سازه فلزی کارشو روم بازار بزرگ ایران مال زون شماره 11ماکت سازه فلزی کارشو روم بازار بزرگ ایران مال زون شماره 11ماکت سازه فلزی کارشو روم بازار بزرگ ایران مال زون شماره 11ماکت سازه فلزی کارشو روم بازار بزرگ ایران مال زون شماره 11ماکت سازه فلزی کارشو روم بازار بزرگ ایران مال زون شماره 11


این ماکت مربوط به سازه اسکت فلزی مجموعه کارشو روم(car showroom) در بازار بزرگ ایران مال و زون شماره 11 طراحی شده توسط شرکت بین المللی اساس گستر شرق می باشد. در ساخت ماکت های سازه ای آنچه در درجه اول حائز اهمیت است درک و بررسی دقیق حجم و قطعات سازه از روی نقشه های دو بعدی (پلان ، نماها و مقاطع) و تصاویر و نقشه های سه بعدی طرح اصلی است. هرچقدر نقشه های ارائه شده توسط کارفرما دقیق تر و با جزئیات بیشتری باشد، ماکت بهتری نیز ساخته خواهد شد. بعد ازینکه نقشه همه قطعات و جزئیات آماده شد، از دستگاه لیزر برای برش استفاده می شود.
سازه فلزی سازه و یا اسکلت فولادی ، از ستون های عمودی و تیرهای I شکل افقی تشکیل شده است که به شکل شبکه های مستطیلی به هم وصل شده اند. در ساخت این ماکت ، ابتدا لول های مختلف سازه ساخته شده و در آخر تراز ها روی یکدیگر مونتاژ شده اند.
رنگهای به کار رفته در ماکت جهت خوانایی بیشتر ماکت، مطابق با درخواست کارفرما انتخاب شده است. نور پردازی این کار به سبک نورپردازی ماکت های صنعتی و به صورت کلی صورت گرفته است. این ماکت در زمان بسیار کوتاهی همزمان با دو ماکت اسکلت فلزی دیگر برای نمایشگاه داخلی مجموعه بازار بزرگ ایران مال ساخته شد.