ماکت ساختمان مرکز تشخیص و غربالگری سرطان گلستان اهواز


متریال اصلی در ساخت ساختمان اصلی این ماکت پلکسی گلاس است. این ماکت در مقیاس 1:75 و در ابعاد تقریبی 75cm(L)*60cm(W)*20cm(H) ساخته شده است. ادامه مطلب را در انتهای تصاویر بخوانید.


ماکت مرکز تشخیص و غربالگری سرطان گلستان اهوازماکت مرکز تشخیص و غربالگری سرطان گلستان اهوازماکت مرکز تشخیص و غربالگری سرطان گلستان اهوازماکت مرکز تشخیص و غربالگری سرطان گلستان اهوازماکت مرکز تشخیص و غربالگری سرطان گلستان اهوازماکت مرکز تشخیص و غربالگری سرطان گلستان اهوازماکت مرکز تشخیص و غربالگری سرطان گلستان اهواز


مهمترین بخش در ساخت ماکت تهیه نقشه ها جهت برش با دستگاه لیزراست. بعد از تهیه نقشه، ماکت ساز باید با توجه به مقیاس ماکت جزئیات را به نقشه ها اضافه یا کم کند. با توجه به اینکه این ماکت در مقیاس 1:75 ساخته شده بنابراین جزئیات قابل توجهی را می توان در نما نشان داد.

این ساختمان دارای نمای آجر نسوز پلاک با طرح آمریکایی در ترکیبی از سنگ کرم حاجی آباد است. رنگ و بافت نما، فریم بندی بازشوها، سنگ ازاره نمای خارجی، سازه سایه بان و کابل های اتصالی به نما بخش ورودی ساختمان اصلی، دست انداز بام، کف سازی بام و خرپشته مطابق با بنای ساخته شده موجود و تصاویر سه بعدی ارسالی از طرف مشاور طرح (مهندسین مشاور فردا فن پارس) اجرا شده است.

محوطه سازی، فضای سبز و درختان، کف سازی ها، لبه باغچه ها، رمپ ها و پله های ورودی ساختمان، ساختمان نگهباتی، اتاق دیزل ژنراتور، ساختمان تاسیسات، مخزن گازوئیل زیر زمینی، مسیرهای دسترسی آسفالت سواره و پیاده، به خوبی در این ماکت نشان داده شده اند.
این ماکت بنا به خواست کارفرما فاقد نورپردازی است. کاور این ماکت از جنس پلکسی گلاس شفاف و به صورت باکس است. شاسی ماکت از جنس چوب روشن است. شیار روی شاسی برای قرار گیری کاور ماکت در آن تعبیه شده است و از جابجایی کاور و صدمه به ماکت جلوگیری می کند.
لازم به ذکر است که این ماکت هم زمان با 5 ماکت بیمارستانی دیگر در مدت زمان بسیار کوتاه برای همایش ملی فرصت های سرمایه گذاری در حوزه سلامت، تیرماه 1396-وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی آماده شده است.