ماکت بیمارستان 240 تختخوابی و کلینیک درمانی باهنر کرمان


متریال اصلی در ساخت ساختمان اصلی این ماکت پلکسی گلاس است. این ماکت در مقیاس 1:150 و در ابعاد تقریبی 100cm(L)*100cm(W)*45cm(H) ساخته شده است. این ماکت هنوز به اتمام نرسیده و بخش الحاقی ماکت کلینیک بیمارستان هنوز به ماکت اصلی متصل نشده است. ادامه مطلب را در انتهای تصاویر بخوانید.


ماکت بیمارستان 240 تختخوابی و کلینیک درمانی باهنر کرمانماکت بیمارستان 240 تختخوابی و کلینیک درمانی باهنر کرمانماکت بیمارستان 240 تختخوابی و کلینیک درمانی باهنر کرمانماکت بیمارستان 240 تختخوابی و کلینیک درمانی باهنر کرمانماکت بیمارستان 240 تختخوابی و کلینیک درمانی باهنر کرمانماکت بیمارستان 240 تختخوابی و کلینیک درمانی باهنر کرمان


نقشه های اصلی دریافتی بیمارستان بسیار ناقص بوده و پس از مشورت و برگزاری چندین جلسه با مشاور طرح به نقطه نظر مشترک در رابطه با طرح اصلی دست یافته و ماکت طبق آخرین نقشه های اجرایی ساخته شد.

طراحی محوطه و شیب بندی و ترازبندی سایت توسط شرکت ماکت سازی طرح شاران انجام گرفته است. مهمترین بخش در ساخت ماکت تهیه نقشه ها جهت برش با دستگاه لیزراست. بعد از تهیه نقشه، ماکت ساز باید با توجه به مقیاس ماکت جزئیات را به نقشه ها اضافه یا کم کند. با توجه به اینکه این ماکت در مقیاس 1:150 ساخته شده بنابراین جزئیات قابل توجهی را می توان در نما نشان داد.

این ساختمان دارای نمای کامپوزیت در دو رنگ است. رنگ و جنس نما، فریم بندی بازشوها، ورودی اصلی ساختمان، دست انداز بام، کف سازی بام و خرپشته مطابق با بنای ساخته شده موجود و تصاویر سه بعدی ارسالی از طرف مشاور طرح (مهندسین مشاور فردا فن پارس) اجرا شده است.
بخش های منحنی ماکت در دو نمای شمالی و جنوبی ساختمان و دستگاه های پله در بخش شرقی و غربی با استفاده از روش ترمو فرمینگ و قالب گیری ساخته شده اند.

محوطه سازی، فضای سبز و درختان، کف سازی ها، ترازبندی ها، لبه باغچه ها، رمپ ها و پله های ورودی ساختمان، مسیرهای دسترسی آسفالت سواره و پیاده، به خوبی در این ماکت نشان داده شده اند.
این ماکت بنا به خواست کارفرما فاقد نورپردازی است. کاور این ماکت از جنس پلکسی گلاس شفاف و به صورت باکس است. شاسی ماکت از جنس چوب روشن است. شیار روی شاسی برای قرار گیری کاور ماکت در آن تعبیه شده است و از جابجایی کاور و صدمه به ماکت جلوگیری می کند.