ماکت طرح توسعه مرکز زایمان و تولد بیمارستان ایران ایرانشهر


متریال اصلی در ساخت ساختمان اصلی این ماکت پلکسی گلاس است. این ماکت در مقیاس 1:100 و در ابعاد تقریبی 80cm(L)*60cm(W)*15cm(H) ساخته شده است. ادامه مطلب را در انتهای تصاویر بخوانید.


ماکت طرح توسعه مرکز زایمان و تولد بیمارستان ایران ایرانشهرماکت طرح توسعه مرکز زایمان و تولد بیمارستان ایران ایرانشهرماکت طرح توسعه مرکز زایمان و تولد بیمارستان ایران ایرانشهرماکت طرح توسعه مرکز زایمان و تولد بیمارستان ایران ایرانشهرماکت طرح توسعه مرکز زایمان و تولد بیمارستان ایران ایرانشهر


مهمترین بخش در ساخت ماکت تهیه نقشه ها جهت برش با دستگاه لیزراست. بعد از تهیه نقشه، ماکت ساز باید با توجه به مقیاس ماکت جزئیات را به نقشه ها اضافه یا کم کند. با توجه به اینکه این ماکت در مقیاس 1:100 ساخته شده بنابراین جزئیات قابل توجهی را می توان در نما نشان داد.

این ساختمان دارای نمای آجر قزاقی و ترکیبی از طرح واره ها و گره چینی های سنتی است. رنگ و جنس نما فریم بندی بازشوها، دست انداز بام، کف سازی بام ها، مطابق با بنای ساخته شده موجود و تصاویر سه بعدی ارسالی از طرف مشاور طرح ( مهندسین مشاور فردا فن پارس) اجرا شده است. محوطه سازی، فضای سبز و درختان، اختلاف رنگ در انواع کف سازی ها، لبه باغچه ها، رمپ ها و پله های ورودی ساختمان، ساختمان نگهباتی، مسیرهای دسترسی سواره و پیاده، و فضاهای توسعه آتی به خوبی در این ماکت نشان داده شده اند. ساختمان های موجود در کنار ورودی اصلی با ارتفاع کم و به صورت شماتیک نشان داده شده تا نمای اصلی ماکت تحت تاثیر قرار نگیرد.
این ماکت بنا به خواست کارفرما فاقد نورپردازی است. کاور این ماکت از جنس پلکسی گلاس شفاف و به صورت باکس است. شاسی ماکت از جنس چوب روشن است. شیار روی شاسی برای قرار گیری کاور ماکت در آن تعبیه شده است و از جابجایی کاور و صدمه به ماکت جلوگیری می کند.
لازم به ذکر است که این ماکت هم زمان با 5 ماکت بیمارستانی دیگر در مدت زمان بسیار کوتاه برای همایش ملی فرصت های سرمایه گذاری در حوزه سلامت، تیرماه 1396-وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی آماده شده است.