ماکت کلینیک درمانی ویژه خاتم الانبیا شوشتر


متریال اصلی در ساخت ساختمان اصلی این ماکت پلکسی گلاس است. این ماکت در مقیاس 1:100 و در ابعاد تقریبی 80cm(L)*60cm(W)*25cm(H) ساخته شده است. حجم کلی ساختمان اصلی ماکت دارای پیشامدگی ها و فرورفتگی های بسیار در هر طبقه می باشد و نمای هر طبقه متفاوت از طبقه دیگر طراحی شده است. ماکت کلینیک ویژه درمانی در سه تراز ساخته شده است. ادامه مطلب را در انتهای تصاویر بخوانید.


ماکت کلینیک درمانی ویژه خاتم الانبیا شوشتر

ماکت کلینیک درمانی ویژه خاتم الانبیا شوشتر

ماکت کلینیک درمانی ویژه خاتم الانبیا شوشتر

ماکت کلینیک درمانی ویژه خاتم الانبیا شوشترماکت کلینیک درمانی ویژه خاتم الانبیا شوشتر


مهمترین بخش در ساخت ماکت تهیه نقشه ها جهت برش با دستگاه لیزراست. بعد از تهیه نقشه، ماکت ساز باید با توجه به مقیاس ماکت جزئیات را به نقشه ها اضافه یا کم کند. با توجه به اینکه این ماکت در مقیاس 1:100 ساخته شده بنابراین جزئیات قابل توجهی را می توان در نما نشان داد.

این ساختمان دارای نمای ترکیبی از سنگ سفید و آجر است. قوس های موجود در نما، پله های فرار، رنگ و جنس نما (تلفیق سنگ و آجر)، فریم بندی بازشوها، دست انداز بام، کف سازی بام ها، سنگ ازاره نمای خارجی و عناصر حجمی نماسازی روی سقف نهایی مطابق با بنای ساخته شده موجود و تصاویر ارسالی از طرف مشاور طرح در ماکت اجرا شده است.

محوطه سازی، فضای سبز و درختان، کف سازی ها، لبه باغچه ها، آبنمای مرکزی، نرده ها، رمپ، ورودی ساختمان، ساختمان نگهباتی، دیوار محوطه ، مسیرهای دسترسی سواره و پیاده به خوبی در این ماکت نشان داده شده اند.
این ماکت بنا به خواست کارفرما فاقد نورپردازی است. کاور این ماکت از جنس پلکسی گلاس شفاف و به صورت باکس است. شاسی ماکت از جنس چوب روشن است. شیار روی شاسی برای قرار گیری کاور ماکت در آن تعبیه شده است و از جابجایی کاور و صدمه به ماکت جلوگیری می کند.
لازم به ذکر است که این ماکت هم زمان با 5 ماکت بیمارستانی دیگر در مدت زمان بسیار کوتاه برای همایش ملی فرصت های سرمایه گذاری در حوزه سلامت، تیرماه 1396-وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی آماده شده است.