ماکت حجمی پروژه نات


این ماکت تمام پلکسی است و بنا به خواست کارفرما کاملا حجمی و برای نشان دادن کانسپت مفهومی گره (knot) به عنوان کانسپت اصلی این مجتمع تجاری اداری ساخته شده است. مقیاس این ماکت 1:75 و در ابعاد تقریبی 60cm(L)*60cm(W)*80cm(H) ساخته شده است. ادامه مطلب شامل برخی از نکات خاص ساخت این ماکت را درانتهای تصاویربخوانید.


ماکت حجمی پروژه ناتماکت حجمی پروژه ناتماکت حجمی پروژه ناتماکت حجمی پروژه ناتماکت حجمی پروژه ناتماکت حجمی پروژه نات


در ساخت ماکت های حجمی معماری آنچه در درجه اول حائز اهمیت است درک حجم ماکت از روی نقشه ها( پلان ، نماها و مقاطع) و تصاویر سه بعدی طرح اصلی است. سپس ماکت ساز از روی نقشه ها می تواند سطوح گسترده ماکت را رسم کرده و به این ترتیب به ساخت ماکت بپردازد. ماکت های حجمی معمولا برای نشان دادن کانسپت اصلی پروژه ساخته می شوند. مهارت ماکت ساز در این پروژه، درک حجمی بالا و تهیه نقشه های برش ماکت است. همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید حجم این ماکت از پیچیدگی خاصی برخوردار است. و همانطور که از نامش پیداست (پروژه نات) یک حجم در هم پیچیده و گره خورده است. زوایای برخورد بیشتر صفحات به یکدیگر 90 درجه نیست. تمامی بخش های این ماکت از پلکسی گلاس ساخته و پرداخته شده است. اتصال صفحات پلکسی در این ماکت با زوایای مختلف صورت گرفته و ضلع هر صفحه با توجه به زاویه برخورد با ضلعی از صفحه دیگر برش خورده -همان فارسی بر کردن ولی با زوایای مختلف- و بدین طریق فصل مشترک صفحات کاملا شارپ و به صورت یک خط است. حجم این ماکت از هر زاویه ای متفاوت با زاویه دیگر است. رنگ این ماکت، خطوط روی برخی از احجام و بافت روی برخی از سطوح، مطابق با خواست کارفرما می باشد.
نور پردازی این ماکت روی سطوح زیرین سقف به صورت ردیفی کار شده که زیبایی این تندیس را دو چندان می کند. کاور این ماکت از جنس پلکسی گلاس شفاف و به صورت باکس است.