بیمارستان 32 تختخوابی امام خمینی- رابر کرمان


متریال اصلی در ساخت ساختمان اصلی این ماکت پلکسی گلاس است. این ماکت در مقیاس 1:150 و در ابعاد تقریبی 100cm(L)*90cm(W)*15cm(H) ساخته شده است. محوطه سازی ساختمان با توجه به فایل اصلی دریافتی از شرکت مشاور فردافن پارس، توسط شرکت ماکت سازی طرح شاران ساماندهی، باز طراحی و اجرا شده است. ادامه مطلب را در انتهای تصاویر بخوانید.ماکت بیمارستان 32 تختخوابی امام خمینی (ره) – کرمان، رابرماکت بیمارستان 32 تختخوابی امام خمینی (ره) – کرمان، رابرماکت بیمارستان 32 تختخوابی امام خمینی (ره) – کرمان، رابرماکت بیمارستان 32 تختخوابی امام خمینی (ره) – کرمان، رابرماکت بیمارستان 32 تختخوابی امام خمینی (ره) – کرمان، رابرماکت بیمارستان 32 تختخوابی امام خمینی (ره) – کرمان، رابرماکت بیمارستان 32 تختخوابی امام خمینی (ره) – کرمان، رابرماکت بیمارستان 32 تختخوابی امام خمینی (ره) – کرمان، رابرماکت بیمارستان 32 تختخوابی امام خمینی (ره) – کرمان، رابر


مهمترین بخش در ساخت ماکت تهیه نقشه ها جهت برش با دستگاه لیزراست. بعد از تهیه نقشه، ماکت ساز باید با توجه به مقیاس ماکت جزئیات را به نقشه ها اضافه یا کم کند. با توجه به اینکه این ماکت در مقیاس 1:150 ساخته شده بنابراین جزئیات قابل توجهی را می توان در نما نشان داد.

این ساختمان دارای نمای آجری با نوار های سیمانی است. قوس موجود در نما، رنگ و جنس نما (تلفیق سیمان و آجر)، فریم بندی بازشوها، دست انداز بام، کف سازی بام ها، مطابق با بنای ساخته شده موجود و تصاویر سه بعدی ارسالی از طرف مشاور طرح در ماکت بیمارستان 32 تختخوابی کرمان اجرا شده است. محوطه سازی، فضای سبز و درختان، اختلاف رنگ در انواع کف سازی ها، لبه باغچه ها، پارکینگ سواره ،آبنما، نرده ها، رمپ، ورودی ساختمان، ساختمان نگهباتی، مسیرهای دسترسی سواره و پیاده به خوبی در این ماکت نشان داده شده اند.
این ماکت بنا به خواست کارفرما فاقد نورپردازی است. کاور این ماکت از جنس پلکسی گلاس شفاف و به صورت باکس است. شاسی ماکت از جنس چوب روشن است. شیار روی شاسی برای قرار گیری کاور ماکت در آن تعبیه شده است و از جابجایی کاور و صدمه به ماکت جلوگیری می کند.
لازم به ذکر است که این ماکت هم زمان با 5 ماکت بیمارستانی دیگر در مدت زمان بسیار کوتاه برای همایش ملی فرصت های سرمایه گذاری در حوزه سلامت، تیرماه 1396-وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی آماده شده است.