ماکت بیمارستان 48 تختخوابی مرند

متریال اصلی در ساخت این ماکت پلکسی گلاس است. این ماکت در مقیاس 1:300 و در ابعاد تقریبی 70cm(L)*70m(W)*20cm(H) ساخته شده است. این ماکت به صورت پیش نمایشی از کانسپت اصلی مشاور برای کارفرما ساخته شده است. نمای ساختمان ترکیبی از شیشه و سنگ است. شیشه های نما به صورت اسپایدر می باشد. بدنه منحنی ماکت با استفاده از روش ترمو فرمینگ و قالب گیری ساخته شده است. تنوع رنگی به کارگرفته شده در این ماکت جهت خوانایی بیشتر آن استفاده شده است. ادامه مطلب را در انتهای تصاویر ماکت بخوانید.


ماکت بیمارستان مرند

ماکت بیمارستان مرند

ماکت بیمارستان مرند

ماکت بیمارستان مرند


محوطه سازی، فضای سبز و درختان، کف سازی ها، باغچه ها، رمپ ها و پله های ورودی ساختمان، مسیرهای دسترسی آسفالت سواره و پیاده، فضای پارکینگ با توجه به مقیاس به خوبی در این ماکت نشان داده شده اند.

در ساخت ماکت های حجمی معماری آنچه  در درجه اول حائز اهمیت است درک حجم ماکت از روی نقشه ها( پلان ، نماها و مقاطع) و تصاویر سه بعدی طرح اصلی است. سپس ماکت ساز از روی نقشه ها می تواند سطوح گسترده ماکت را رسم کرده و به این ترتیب به ساخت ماکت بپردازد.  ماکت های حجمی معمولا برای نشان دادن کانسپت اصلی پروژه ساخته می شوند.

این ماکت بنا به خواست کارفرما فاقد نورپردازی است. کاور این ماکت از جنس پلکسی گلاس شفاف و به صورت باکس است. شاسی ماکت از جنس چوب روشن است. شیار روی شاسی برای قرار گیری کاور ماکت در آن تعبیه شده است و از جابجایی کاور و صدمه به ماکت جلوگیری می کند.